Východné Slovensko je oblasť s bohatou históriou, úchvatnou prírodou a zaujímavými kultúrnymi pamiatkami. Ak plánujete návštevu tohto krásneho kúta Slovenska, prečo si nepožičať auto z autopožičovne a vybrať sa na púť za dobrodružstvom? V tomto článku vám predstavíme niekoľko tipov na výlety s autom z CARDOT – autopožičovna Košice, aby ste mohli naplno využiť prenájom vozidiel a objavovať poklady nie len východného Slovenska.

  1. Spišský hrad

Na úvod nášho zoznamu tipov na výlety s autom z autopožičovne Košice stojí Spišský hrad, ktorý patrí medzi najväčšie hradné komplexy v strednej Európe. Tento impozantný hrad bol založený v 12. storočí a dnes je zapísaný na zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Prejdite sa po hradných múroch, obdivujte výhľady na okolitú krajinu a spoznajte fascinujúcu históriu tohto miesta. Spišský hrad sa nachádza približne 75 km od Košíc, takže s prenájom vozidiel z požičovne áut v Košiciach sa sem dostanete pohodlne a rýchlo.

  1. Slovenský raj

Slovenský raj je národný park, ktorý si zamilujú milovníci prírody a turistiky. S prenajatým autom z autopožičovne v Košiciach môžete za pár hodín doraziť do tohto nádherného parku a užiť si pestrú paletu zážitkov. Nájdete tu strmé vápencové bralá, hlboké kaňony, divoké vodopády a rozsiahle jaskyne. V parku je vybudovaných množstvo turistických chodníkov s rebríkmi, reťazami a mostíkmi, vďaka ktorým prekonáte náročnejší terén a dostanete sa k tým najkrajším

častiam Slovenského raja. Medzi najobľúbenejšie trasy patrí Suchá Belá, Prielom Hornádu či trasa vedúca ku Kyselovi.

  1. Bardejov

Bardejov je malebné mestečko s bohatou históriou a jedinečnou atmosférou. Historické jadro mesta je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO vďaka svojim zachovalým mestským hradbám, námestiu s renesančným radnicou a mnohým iným kultúrnym pamiatkam. S prenájom vozidiel z autopožičovne Košice sa sem dostanete pohodlne za približne 1,5 hodiny jazdy. Nezabudnite navštíviť aj blízke drevené chrámy, ktoré sú tiež súčasťou svetového kultúrneho dedičstva.

  1. Tokajská vinohradnícka oblasť

Východné Slovensko je známe svojimi vínami, najmä sladkými vínnymi špecialitami z oblasti Tokaj. Tokajská vinohradnícka oblasť je ideálnym miestom pre výlet autom z autopožičovne Košice, kde si môžete vychutnať ochutnávku miestnych vín, prehliadku vinohradov či návštevu tradičných vínnych pivníc. Medzi najznámejšie miesta patrí mesto Trebišov, Malá Tŕňa či Veľká Tŕňa. Objavte tajomstvo tokajských vín a vychutnajte si nezabudnuteľný výlet v srdci východného Slovenska.

  1. Vysoké Tatry

Vysoké Tatry sú najvyšším pohorím na Slovensku a zároveň najmenším vysokohorským pohorím na svete. Pýšia sa nádhernými prírodnými scenériami, čistým vzduchom a množstvom turistických trás pre všetky úrovne náročnosti. S prenájom vozidiel z autopožičovne Košice sa sem dostanete za približne 2 hodiny jazdy.

Návšteva Vysokých Tatier je ideálna pre milovníkov turistiky, lyžovania alebo relaxu v horských strediskách. Medzi najobľúbenejšie miesta patria Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica či Starý Smokovec. Nezabudnite navštíviť aj známe Sliezsky dom, kde môžete ochutnať miestne špeciality a užiť si nádherný výhľad na okolité hory.

  1. Banská Štiavnica

Banská Štiavnica je jedným z najkrajších miest na strednom Slovensku. Toto historické banské mesto je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka návštevníkom jedinečnú atmosféru, zachovalé pamiatky a bohatú kultúru. S prenájom vozidiel z autopožičovne Košice sa sem dostanete za približne 2,5 hodiny jazdy. Nezabudnite navštíviť Starý zámok, Nový zámok, Kalváriu či Trojičné námestie s radnicou a barokovými domami. Okolie mesta ponúka tiež možnosti na turistiku, cykloturistiku či návštevu tajomných banských štol.

  1. Bojnice

Bojnice sú známe svojím romantickým zámkom, ktorý patrí medzi najkrajšie na Slovensku. Táto perla stredného Slovenska je obľúbeným miestom pre výlety s rodinou. Okrem návštevy zámku sa môžete vybrať do ZOO Bojnice, ktorá je jednou z najstarších a najkrajších na Slovensku, alebo sa oddávať relaxu v miestnych kúpeľoch. S prenájom vozidiel z autopožičovne Košice sa sem dostanete za približne 3 hodiny jazdy.

Záver:

Východné a stredné Slovensko ponúkajú množstvo zaujímavých miest na výlety s autom z autopožičovne Košice. Vďaka prenájom vozidiel môžete objavovať klenoty týchto regiónov vlastným tempom a naplno si vychutnať všetky zážitky, ktoré vám táto časť Slovenska ponúka